Sokol Cholupice

2:0

SK Sparta Košíře

(2:0)

K prvnímu zápasu letošního ročníku I. A třídy jsme dostali nelehkého soupeře, který hned na začátku prvního poločasu proměnil první útok ve vedoucí branku, kdy po centru z pravé strany umístil míč nohou domácí útočník přesně k tyči. To byla pro náš tým poměrně studená sprcha. Poté se naše řady trochu zkonsolidovaly a začali jsme hrát to co jsme si před zápasem určili. Útok se dostával před branku soupeře, kde však chyběla přesnější koncovka, nebo i soupeř se štěstím odvracel. Pak ovšem asi ve 35. min. přišla další rána. Do pokutového území se prodral z pravé strany útočník, obešel brankáře následně i doběhnuvšího obránce a vystřelil na branku. Sklepnutý míč od košířského golmana doputoval na ruku Filipa Šmieda, který se následně po červéné kartě odebral do sprch a byl nařízen pokutový kop, který zajistil domácím vedení 2:0.

Do konce poločasu se nám podařilo už jenom pouze snížit početní stav našeho mužstva, kdy po druhé žluté kartě byl vyloučen Petr Salaba. Ve druhém poločase jsme se soustředili především na bránění a doufali, že se nám povede z nějakého brejku trochu zdramatizovat utkání. Jelikož domácí si byli vědomi náskoku a počtu našich hráčů, tak s útokem nepospíchali, ale svůj náskok až do konce utkání nezvýšili i k velké nelibosti přihlížejících diváků, navíc si vykoledovali také červenou kartu za faul na Košířského brankáře.