AFK Slivenec

1:3

SK Sparta Košíře

(0:2)

Na začátku utkání chtěli domácí co nejrychleji vstřelit úvodní branku, ale trestuhodně zahazovali šance jednu za druhou a to i v případě, kdy před zakončujícím hráčem zívala pouze prázdná branka. Po tomto tlaku jsme se podívali i my dopředu a z trestného kopu se zdálky po smolné teči obránce trefil Martin Plachý. Znovu Slivenečtí brousili před naším pokutovým územím jako žraloci, ale opět neproměňovali šance. Opět jsme udeřili my. Po důrazném souboji v pokutovm území se zmocnil míče velmi dobře hrající Martin Plachý a obloučkem přehodil brankáře a před prázdnou bránou si svoji gólovou premiéru odbyl Saša Jasz. Tím také první polovina 90 minut skončila. V té druhé to začalo stejně jako první a po často zbytečně ztracených jednoduchých přihrávkách se soupeř tlačil před naší bránu.

Ale znovu se prosadila naše útočná řada. Po rohovém kopu se zakryl prostor malého vápna stín letícího dravce a Martin Plachý nekompromisně hlavou zapasoval míč do brány. To domácí už téměř srazilo do kolen, ale stále ještě měli dost času s výsledkem něco udělat a my jsme si toho byli dobře vědomi. Po zaváhání obrany a přihrávkou vzduchem za obranu nestihl rozběhnutého útočníka nikdo včas zastavit a střelou do protipohybu brankáře snížil stav na 1:3. Poté ještě Slivenečtí hráči předvedli menší estrádu, po níž obdržel Filip Šmied - nutno říci že opravdu neoprávněně červenou kartu - ač rozhodčí vše sledoval ze vzdálenosti jednoho metru. Slivenečtí vycítili šanci, ale z jejich tlaku se jim podařilo trefit pouze tyč po skrumáži před bránou. Díky této otevřené hře domácích v posledních minutách jsme rychlými brejky mohli navýšit skóre ještě minimálně o dvě branky.