FK Gordic Praha Kačerov

1:3

SK Sparta Košíře

(0:2)

Snaha domácích o rychlé vstřelení gólu do naší sítě se naštěstí nesetkala s úspěchem a tak jsme se pomaloučku začali v utkání osmělovat i my. První vážnější akci měl Štefan Kurina, ale jeho pokus přehodit vybíhajícího brankáře směřoval mimo. Poté se hra přesunula do středu hřiště ale většina akcí ani jednu bránu neohrozila. Až o deset minut později se do dobré příležitosti dostal Slezák, ale nevyřešil situaci dobře. O chvíli později se povedla přímočará akce na tři doteky, Omasta krásně našel nabíhajcího Jasze a ten podél padajícho brankáře otevřel skóre utkání. O čtyři minuty později mohl svůj úspěch zopakovat, tentokrát však zasáhl obránce a střela šla mimo. I domácí se snažili vyvíjet aktivitu směrem k naší bráně, což jsme jim často umožňovali špatnou rozehrávkou, obrana však byla pozorná a veškeré nebezpečné akce se dařilo odvrátit. Ve 36. minutě brankář domácích vyrobil hrubku a možná zbytečně zastavil faulem pronikajícího Tomáše Slezáka, za což viděl červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Kurina a do kabin jsme šli s dvoubrankovým náskokem.

Převaha v poli o jednoho muže většinou početnější mužstvo ukolébá. Stejně tak tomu bylo v našem případě. Už v 57. minutě domácí po průniku, který nevypadal nebezpečně, rozvlnili naší síť. Vycítili šanci a hra z obou stran se přitvrdila. V 71. minutě musel kvůli zranění odstoupit Luděk Šoukal a jelikož Tomáš Váchal k utkání nedorazil, byli rázem síly na hřišti vyrovnané. Jenomže domácí hráči neudrželi nervy na uzdě a po druhé žluté kartě se dočkali dalšího vyloučení. Jako odpověď jsme zahrozili z trestného kopu, který výborně zahrál Kurina a donutil náhradního brankáře k dobrému zákroku. V 78. minutě pokračoval rudý mariáš a po druhé žluté kartě putoval pod sprchy další hráč Kačerova. To už ani na střídačce domácích nikdo nebyl a jako by tři vyloučení Kačerovu nestačili, zařídili si po zbytečném oplácení ještě jedno. Kupodivu útočnějším mužstvem v této chvíli byl Kačerov a hra se odehrávala před naší bránou. Přece jenom však byl menší počet hráčů znát a pokud ztratili útočící hráči míč ihned jsme mohli postupovat dopředu. Vyloženou šanci doslova zavraždil Slezák, několik dalších nadějných příležitostí jsme dokázali trestuhodně promrhat. Nakonec se přeci jenom urodil ještě jeden gól. V 93. minutě po akci z pravé strany z první umístil svoji střelu nabíhající Slezák a uzavřel tak výsledek utkání na 1:3. Na pohled ne moc kvalitní utkání, co se týče událostí na hřišti naopak velmi bohaté a se třemi body pro náš tým - což je zřejmě nakonec to nejdůležitější :-)