SK Sparta Košíře

2:2

SK Union Vršovice

(1:1)

Poslední utkání sezóny přivedlo na naše domácí hřiště první mužstvo tabulky, které má již postup jistý, takže víceméně o nic důležitého v tomto zápase nešlo. Tomu odpovídal i začátek utkání, který byl opatrný a vlažný z obou stran. Brzy převzali iniciativu hosté a jejich výpady byli stále nebezpečnější. Jejich tlaku jsme napomáhali občas i my nepřesnou rozehrávkou. Jeden z útoků z pravé strany po přenesení našel osamoceného nabíhajícího záložníka a ten nekompromisně nikým neobtěžován propálil míč do branky. Naši útočníci se snažili vytvářet si šance před brankou soupeře, ale častokrát chyběl ten pověstný kousek. Střely směřující na branku pokryl spolehlivě vršovický brankář. Vyrovnání jsme se dočkali po závaru před brankou, kdy odražený míč do brány prostřelil Martin Plachý.

V poločase druhém byl aktivnější zpočátku soupeř, snažil se držet míč na svých kopačkách. Směrem dopředu však hrozil útoky neustále a obrana byla vcelku zaměstnaná. Několik nebezpečných akcí se podařilo odvrátit a vršovičtí hráči začali být s výsledkem příliš brzo spokojeni a nedůrazně hlídali naše rychlé útočníky. Několik nadějných akcí se však nepodařilo zakončit dost důrazně, ale alespoň se nehrálo na naší polovině. Po rychlém brejku se zhruba deset minut před koncem podařilo po hezké individuální akci Martina Plachého vstřelit vedoucí branku (I když k tomu potřeboval dva pokusy!). Nedokážeme však snad nikdy udržet náskok o jednu branku v zápase déle než 10 minut. Stejně jako v zápase se Stodůlkami i teď jsme nedokázali pokrýt v obraně hráče a po chybě na levé straně se po centru pověsil do vzduchu nikým nebráněný útočník Unionu a chytrou hlavičkou vyrovnal stav utkání na 2:2, o minutu později ukončil rozhodčí zápas. Byla to škoda, protože jsme si mohli spravit chuť výhrou v posledním kole, navíc proti prvnímu. K tomu stačilo ubránit posledních 10 minut.