FK Řeporyje Praha-5

2:0

SK Sparta Košíře

(2:0)

Jako stará ohraná deska. Tak by se dal charakterizovat průběh utkání v malém derby mezi Spartou Košíře a FK Řeporyjemi. Priorita č. 1 - nedostat branku hned v úvodu utkání. Výsledek - negativní. Po zhruba 5. minutách hry jsme inkasovali branku po pressingu útočné řady Řeporyj a ztrátě míče při vlastní rozehrávce, navíc při koncovce stálo u domácích maličko i štěstí. Poté se utkání přesunulo spíše do středu hřiště a obě strany se jen sporadicky dostávali do blízkosti šestnáctky. Na naší straně se nedařil přechod do postupného útoku a finální přhrávky ač se útočníci v přední linii velmi snažili. Jakýkoliv míč poslaný vzduchem se okamžitě vracel zpět do obrany, navíc díky silnému větru ani moc daleko nedoplachtil. Soupeř si vynutil několik standardních situací, které však nedokázal zužitkovat, a tak jsme mu šanci na zakončení nabídli my sami. Opět po chybné rozehrávce přeskočil míč nohu předstopera Jiřího Hvězdy a proti řeporyjskému útočníkovi tak stál už jenom brankář, který sice včas zareagoval, ale při střetu s protihráčem neodebral míč, a ten po srážce či spíše možná i faulu propadl směrem k bráně a nic nebránilo jeho dorážce. To celé se odehrálo zhruba 5 minut před koncem prvního poločasu.

V tom druhém jsme již hráli po větru, který se ale trochu umírnil, takže soupeře to měl přeci jenom lehčí než my v poločase prvním. Naše útočné snažení za celých 45. minut dospělo pouze k ohrožení branky z jednoho rohu, kdy míč plachtil na vzdálenější tyč a hlavička z trestného kopu, se kterou si brankář Řeporyj efektně poradil. Několikrát se ještě domácím podařilo dostat se do nebezpečných akcí, ale již neskórovali. Na dosažení alespoň kontaktní branky nepomohlo ani prostřídání hráčů a tak si domácí udrželi dostačující vedení 2:0 až do závěrečného hvizdu rozhodčího.