SK Čechoslovan Chuchle

1:0

SK Sparta Košíře

(1:0)

Los 5. kola nám přisoudil, pro tento ročník nováčka v I.B třídě, Čechoslovan Chuchle. K Vltavě jsme přijížděli povzbuzeni domácí výhrou po kvalitním výkonu z kola minulého. Tudíž v tomto utkání, hraném  pro nás trochu v netradičním čase od 11.00, avšak na perfektně připraveném trávníku za slunného počasí , jsme opět pomýšleli na 3 body. Domácí nastoupili zcela s logickou taktikou (náš střelecký apetit z posledních zápasů hovořil jasně). Postavili hluboký obranný blok před vlastní šestnáctkou a v útoku spoléhali na  rychlé brejky.

Od prvních minut jsme drželi míč na svých kopačkách, ale kombinace ve středu pole moc nebezpečí pro Chuchli neznamenala… Naopak v první šanci se objevil domácí Bureš, kdy vybízel přízemním centrem své spoluhráče, ale ti ho ve vápně nedoplnili. My jsme odpověděli trestným kopem Šmieda z 28 metrů, kdy domácí gólman skákavou střelu vytěsnil na roh. To ale bylo po hříchu od nás bohužel vše a více brankových příležitostí jsme si do konce poločasu nevytvořili. To se ovšem nedá říci o agilním Burešovi, který po jednom z brejků již nehledal (ne)nabíhající spoluhráče, ale rozhodl se sám zakončit. Jeho křížná střela rozezvonila tyč!!! Ani to nás nevytrhlo z letargie a naše pohledná leč bezzubá kombinace pokračovala dále. (chyběl nápad, finální přihrávka atd.). To chtěl změnit ve 30. minutě Jasz křížnou rozehrávkou přes celou šíři hřiště na Salabu, který pod velkým tlakem ještě stačil přihrát domů Matouškovi… Ten bohužel tuto „kombinaci“ završil tak, jak nikdo z přítomných hráčů či diváků nečekal. Z jeho předpokládaného dlouhého odkopu se stala nádherná přihrávka po zemi na vápno, kde setrvačností dobíhal Bureš. Leč musel být značně překvapen, jak lacino se do koncovky dostal, nezaváhal a míč jistě uklidil k tyči – 1:0! Tak skončil tedy poločas…

V druhé pětačtyřicetiminutovce jsme tudíž chtěli zopakovat výkon jako v druhém poločase s Lipenci. Bohužel pro nás zde platilo: 2x nevstoupíš do stejné řeky… Domácí vědomi si vedení, „zalezli“ ještě více k vlastní šestnáctce a soustředili se pouze na kvalitní defenzivu. Obraz hry jsme bohužel nezměnili – držení balonu (Castrol index ukazoval v % po zápase čísla 25:75) a kombinace na půlce ze strany na stranu nemohou logicky gól přinést… Výjimkou byla jen povedená střela Kotchery z 25m v 78 minutě, která minula šibenici jen o centimetry. Jak se blížila minuta devadesátá, přibývalo více brejkových situací domácího čechoslovanu – zůstaly však nevyužity. Za zmínku stojí střela kapitána Váchala, který Matouška sice překonal, ale rozhodnutí zápasu odmítli na brankové čáře zastupující obránci. Proto málem platilo otřepané „nedáš dostaneš“. V 89. minutě Kurina dobře kroutil přímý kop z levé strany, ale domácí „brankář“ dělbu bodů odmítl… Bohužel náš výkon byl velmi vzdálen tomu před týdnem. Ale troufám si tvrdit, že na domácím kolbišti proti 99 Praha podáme výkon takový, jaký vyžadují košířští fans. Ti berou pouze vítězství…