SK Sparta Krč B

5:1

SK Sparta Košíře

(2:1)

Pod dojmem z celkem dobrého výkonu z minulého utkání nastoupila Sparta Košíře proti své jmenovkyni Spartě Krčské s odhodláním přivézt z "venku" co nejlepší výsledek. Toto předcevzetí vzalo za své již po dvaceti minutách hry, kdy po hrubých chybách v obraně soupeř dvakrát nekompromisně trestal domácím Matějkou a rázem byla všechna energie a motivace ta tam. Soupeř byl rychlý s dobrou technikou a důrazem. Díky tomu se těžko odstavoval od míče (většinou za cenu faulu),rychlými přihrávkami dobře kombinoval a dostával se do šancí. I naši útočníci měli pár šancí, ovšem chyběla přesnější zakončení. Přesto se podařilo do poločasu zkorigovat výsledek na 2:1 z trestného kopu, který výborně napálil přízemní střelou David Ploc a uklidil míč do brány. Tím jsme ovšem udělali velkou tečku za naší produktivitou v tomto zápase. Po začátku druhé půle jsme převzali iniciativu a dostali soupeře pod tlak. Do dobrých příležitostí se dostali naši útočníci Pachman i Kozlovský, ale ke vstřelení branky to bylo bohužel nestačilo.

Po 25. minutách přidal soupeř další branku, znovu byl střelcem Matějka, a po odstoupení stopera Filipa Šmieda a menší reorganizaci se před naší bránou rozvířil tanec přihrávek a střel, který vyústil až do konečného hrozivého výsledku 5:1, kdy už jsme nebyli schopni ani odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti od naší brány. Jedna z branek padla i po chybě brankáře Jiřího Zacha, kterému propadla střela z vápna až do brány. Hvizd rozhočího utnul další možné střelecké hody, které by ještě navýšily už tak hrozivé skóre.