Slovan Kunratice

1:2

SK Sparta Košíře

(0:2)

Za pošmourného počasí jsme navštívili kunratický fotbalový stánek, kam jsme zavítali v tomto kole I.A třídy. Téměř nezměněná sestava z minulého zápasu se měla poprat v tom nejlepším případě o zisk tří bodů. Pustili jsme se do toho od samotného začátku a naše agresivita a důraz na soupeře platily. Po dvaceti minutách jsme využili zaváhání obrany a skórovali díky trefě Jakuba Kozlovského. Poté jsme celkem kontrolovali hru a podařilo se zvýšit pět minut před koncem náš náskok, když se poprvé trefilo "živé lano" - Jirka Dohnal. S výsledkem 2:0 po prvních 45 minutách se nám snadněji odcházelo do šaten. Na začátku druhého poločasu se soupeř zmátořil a přimáčkl nás na naší polovině. Nedařilo se nám přidržet si míč a přihrávkami ho udržet na našich kopačkách. Pro změnu nakopávané pasy se vracely jako bumerang, takže obránci se rozhodně nenudili, ale pod taktovkou zkušeného Petra Salaby coby posledního a dobře hrajících krajních obránců se soupeř do vyložených šancí moc nedostával. Až přišel zvrat v podobě našeho vyloučení, konkrétně Martina Plachého, který odstrčil protihráče, za což byl poslán do šaten. V ten moment se před naší bránou rozpoutal boj o každý míč a o každý metr. Soupeř se nastěhoval na naší polovinu a nehodlal tento zápas vzdát, jelikož vycítil šanci otočit výsledek ve svůj prospěch. Naštěstí ani soupeř neudržel pevné nervy a tak zanedlouho se síly na obou stranách vyrovnali po další červené kartě, kterou tentokrát obdržel domácí Falout.

Nápor domácích se díky tomu oslabil, ale stejně se povedlo těsně před koncem kunratickým vstřelit branku po standardní situaci z pravé strany, kdy míč propadl přímo k hráči Záhořovi, který ho uklidil podél brankáře do brány. Tím se uzavřel výsledek zápasu a z Kunratic jsme si odváželi plný bodový zisk