FC Miškovice B

1:6

SK Sparta Košíře B

(1:5)

Další zápas a opět těžká hlava trenéra Borovce, protože k zápasu se dostavilo v čase srazu pouze deset našich hráčů. Po několika neúspěšných telefonátech přichází jediná možnost a to víra v sebe samého a tudíž letošní Martinova premiéra, tentokrát na hrotu útoku. Začátek zápasu nám vychází skvěle, debutant v útoku je urostlé postavy, těžko se odstavuje od míče a ještě hůře soupeřovým obráncům obíhá a tak v páté minutě nahrává Luďovi, který otevírá skóre utkání. V sedmé minutě Martin vyslal do sóla Jardu Šamánka, který přihrál před odkrytou branku Mírovi Čáslavkovi a bylo to již 2:0. Hvězdnou desetiminutovku ukončil Martin přihrávkou dalšímu letošnímu debutantovi, Frantovi Synovcovi, který střelou zpoza vápna zvýšil na 3:0. O dvě minuty později nevypustil dnes skvěle hrající Luďa Litera souboj s gólmanem, obral jej o míč a bylo to 4:0 z našeho pohledu. Ve 28.minutě se gólové radosti dočkali i domácí, když po nedorozumnění v naší obraně postupoval útočník domácích sám na Karla Táborského a v souboji jeden na jednoho mu nedal šanci. Ve 40. minutě se ve vápně domácích dostala ke kombinaci dvojice Šamánek - Čáslavka, která předložila míč Karlovi Pulcovi, jenž uzavřel gólové hody prvního poločasu.

Ve druhé půli již hra nebyla tak strhující jako v části první, za zmínku však stojí 75.minuta, kdy Jarda Šamánek přešel od půle s míčem přes tři hráče domácích, aby si ještě poradil s brankářem a stanovil tak konečný výsledek utkání. Z našeho týmu je dnes mimo Ludi nutné vyzvednout i Martina Borovce, který taktéž zazářil a dokázal, stejně jako o den později jeho vrstevník žokej Váňa, že věk není pro některé sportovce žádnou překážkou a pokud drží životosprávu a správně načasují formu, úspěch je na dosah. Podle kuloárních zpráv neunikl Borovcův výkon ani oku manažera košířského áčka Korostenskému, který se nechal slyšet, že v případě nutnosti již teď ví, kam v béčku sáhnout pro pomoc.