SK Sparta Košíře B

1:4

SK Advokát Praha

(0:2)

Pochmurné počasí nad košířským hřištěm se dnes zřejmě přeneslo i na hráče béčka. Z naší strany přišel nemastný, neslaný úvod utkání, v 5.minutě přišel první útok na naši branku a střela zpoza vápna zapadla k tyči překvapeného Peterky. Po obdržené brance se občas objevil záblesk lepší hry, ale ve 25.minutě přišel roh, na který si u desítky naskočil naprosto nekrytý jeden ze stoperů hostí a míč z jeho hlavy plachtil do růžku naší branky. Ač Tonda Tichý, stojící u tyče, vyskočil z místa do výšky snad padesát centimetrů, stále mu ještě dvacet chybělo, takže to bylo již 0:2. Poté jsme se dostali do dvou velice slibných šancí, které nám však zmařil pěknými zákroky hostující gólman Károlyi.

Do druhého poločasu vyměnil trenér Borovec oba hroty a přeskupil snad všechny řady, řka: teď uvidíte, jak to půjde. Pravdu měl, hra ze začátku ožila a po jednom ataků branky Advokátu se dostal k míči Petr Švestka, který ho poslal k bližší tyči a rázem jsme byli opět ve hře. Bohužel to byl náš poslední fotbalový záchvěv dnešního odpoledne. Místo aktivní hry a tlaku jsme byli opět horší a když jsme se natlačili před branku hostí, tak ti nám hrozili rychlými protiútoky do otevřené obrany. Ve třicáté minutě jsme zkoušeli kombinačně rozehrát od naší branky, po několika přihrávkách se ocitl v rohu vápna u brankové čáry s míčem Jiroušek, který atakován hostujícím útočníkem poslal Peterkovi malou domů rychlostí ne moc čiperné důchodkyně, Peterka k míči nedošel včas a následně prohrál souboj s hostujícím útočníkem. Ten poslal míč na dalšího volného hráče, který jej mezi vrátivším se brankářem a dobíhajícím Svatoněm poslal potřetí do naší branky. Čtyři minuty před koncem se do naší rozhozené obrany dostal útočník Advokátu, který v úniku dva metry za malým vápnem vyslal ránu na naši branku, kterou procedil našeho brankáře dnes počtvrté. Jelikož rozhodčí o chvilku později dnes naposledy foukl do píšťalky, ukončil tím naše trápení.