AFK Slivenec

3:0

SK Sparta Košíře

(1:0)

V úvodu prvního poločasu jsme byli herně lepší, zatlačili jsme domácí na jejich polovinu, ale kýženou úvodní branku jsme nevstřelili. Slivenec se po chvíli trochu osmělil a provedl pár výpadů na naší polovinu. Jeden z nich byl v 15. minutě zastaven faulem na rohu velkého vápna. Exekutor trestného kopu Brožek se nemýlil a povedenou střelu zakroutil přes zeď k bližší tyči. Tato sprcha nás na chvíli zastavila, navíc naši snahu o vyrovnání a otočení nepříznivého výsledku hatila nepřesná muška. Největší šanci měl zřejmě Martin Dražík, když poprvé hlavou přestřelil bránu velmi těsně bráněný domácím obráncem, podruhé měl ke gólu blíže, když po standardní situaci trefil tyč. Ostatní naše pokusy o ohrožení brány byly velmi nepřesné. Během poločasu se Slivenec probudil a hra se vyrovnala a také malinko přitvrdila.

Druhý poločas byl svižnější co do tempa. Hra se díky chybám na obou stranách přelévala ze strany na stranu. Hráčům Košíř se však nedařila vymyslet nějaká nápaditá akce, která by ohrozila nebo alespoň zaměstnala domácího brankáře. Když už jsme se přeci jenom dostali do úniku po křídle, útok nebyl doplněn záložníky nebo akce ztroskotala na nepřesné finální přihrávce. Chybělo snad i trochu štěstí, třeba když se po rohovém kopu dostal ke střele z hranice penalty dobře hrající Martin Dražík, ale jeho pokus v prostoru mezi třemi tyčemi neskončil. Snaha o útočný fotbal malinko otevřela obranu a domácí toho hned v 82. využili ke vstřelení další branky po nedorozumění při rozehrávce na půli hřiště. Poslední tečku za utkáním udělali ještě domácí dvě minuty před koncem, když propasírovali po přihrávce ze strany míč do brány pod padajícím brankářem a uzavřeli tak skóre zápasu na konečných 3:0.