SK Zbraslav

4:2

SK Sparta Košíře

(3:0)

K utkání 24. kola jsme zajížděli na hřiště SK Zbraslav. Oproti minulému týdnu se hrálo za krásného slunečného počasí na perfektně připraveném hřišti. K zápasu jsme nastoupili "opět" ve velmi pozměněné sestavě a kdybychom neměli tak silnou mládežnickou základnu a ta nám neposkytla dva nadějné dorostence, tak bychom velmi těžko nastoupili vůbec v jedenácti...

Utkání pro nás začalo katastrofálně - již v 90. vteřině lovil Matoušek míč ze své branky. Špatný odkop naší obrany potrestal průnikem a střelou pod břevnou domácí útočník - 1:0. Netrvalo dlouho a tlak domácích přinesl i druhou branku. To se postavil k přímému kopu za hranící velkého vápna Strnad a Košíře mohli pouze přihlížet jak se "vymetají pavouci"...2:0. Dva rychle obdržené góly nám ale na klidu mnoho nepřidali a naše hra byla více méně chaotická a nepřesná... Za to soupeř hýřil sebevědomím a aktivitou a držel nás pod tlakem... Ve 36. min. přišla opět standartní situace z pravé strany. Zbraslavští ho rozehráli chytře. Ne příliš prudký, zato dobře mířený centr na přední tyč nikdo netečoval, brankář Matoušek reagoval na pohyb nabíhajícího útočníka, který sice míč netrefil, ale přesto štastně doskákal do sítě - 3:0... Tak skončila i první půle.

Do té druhé jsme nastoupili s tím, že utkání nesmí skončit nějakým potupným debaklem. A začali jsme velmi aktivně. V 53. min. měl po centru 100% gól na kopačce Babický, ale k údivu všech přítomných netrefil z metru prázdnou branku!!! V 60. minutě šel sám na Činovce opět Babický, ale dnes mu gól nebyl souzen a včasně vyběhnuvšího ho trefil pouze do kolen. 65. minuta přinesla snížení - Šmiedovu krásnou střelu z 25 metrů zastavila až šibenice domácí branky - 3:1 Domácí ale drama nepřipustili. V 70. minutě rozehráli volný kop z pravé strany, centrovaný míč smolně přizvedl Salaba na zcela nekrytého kapitána domácích a ten se z máleho vápna nemýlil - 4:1. Košíře zbraně ale nesložili a dále hráli aktivně. V 82. minutě byl faulován Omasta těsně před vápnem. Šmied vypálil přízemní střelu, kterou Činovec neudržel v náručí a dobíhající Dražík již neměl problém snížit na rozdíl dvou branek - 4:2. Více branek již ale do konce utkání diváci neviděli a tak Košíře stále čekají na první jarní výhru...