8. kolo

31.10.2012 20:00

SK Sparta Košíře

2:4

 FK Zlíchov 1914

    (2:2)    
         

Náhradním kolbištěm pro tento zápas se místo podmáčeného hřiště v Košířích stala umělá tráva třetí generace na hřišti SK Aritma Praha a to v pozdní večerní čas.

Utkání nezačalo nejlépe, po nepřesné rozehrávce brankáře Zacha dokázali hosté hned z druhého doteku a povedené střely rozvlnit síť naší brány. Hráči Zlíchova kontrolovali hru a naše obrana byla pod neustálým tlakem. Mezi naší obranou a útokem zela obrovská díra, ve které si mohli záložníci soupeře klidně zahrát bago a rychlým přistupováním nám velmi komplikovali rozehrávku směrem dopředu. Také se střelbou si moc hosté nelámali hlavu, pokud byl prostor, okamžitě pálili na bránu až se třásla branková konstrukce.  Přece jenom se ale našla jedna chvilka a místo pro nás, kdy se do brejku dostal Miloš Pachman, tváří v tvář brankáři nezaváhal a srovnal stav utkání. Jenomže potom přišla další hrubka při rohovém kopu a centr stočený do brány na přední tyč golman Zach nedůrazně vyrazil pouze před sebe, k odraženému míči se lehce dostal soupeř a zavěsil. V dalším průběhu první půle jsme se marně snažili smysluplnou kombinaci, která by nás dovedla alespoň na dostřel branky. Míč se vracel zpět a obrana nevěděla kde dřív hasit. Spásný Anděl nepřišel shůry, nýbrž normálně nastoupil do utkání, ale zařídil pro nás, v ten nejvhodnější okamžik, znovu vyrovnávající branku, když elegantně zakončil náš ojedinělý útočný manévr a udržel pro nás nadějný stav utkání.

Druhá polovina zápasu bohužel pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Příliš mnoho šancí jsme si nevytvářeli a postupně nás soupeř tlačil víc a víc. Navíc jsme přišli o naší, dá se říci největší, útočnou zbraň, protože Miloš Pachman musel kvůli pohmožděnému kolenu ze hřiště. Zlom přišel v rozmezí 50. a 60. minuty, když se Zlíchovští dvakrát po sobě v krátkém časovém rozpětí dokázali střelecky prosadit a ve zbývajícím čase v pohodě ubránili své tři body.

 

Zpět

komentáře k zápasu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek