Sokol Cholupice

4:0

SK Sparta Košíře

(2:0)

Další zápas v poslepované sestavě nedopadl proti dobře připraveným Cholupicím vůbec dobře. I když výsledek až zas tak neodpovídá celkovému průběhu zápasu je nutné podotknout, že jsme se vlastně téměř celých 90 minut na hřišti všichni hledali. Ale to je jenom důsledek velmi mizerné účasti na trénincích a možná i nezájmu hráčů, který s největší pravděpodobností namíří Košíře po jarní části zpět do B třídy. Nicméně v tomto zápase se navzdory tomu, že Cholupice hráli velmi pohledný fotbal, rodily šance na obou stranách a při našem větším střeleckém umu nebo štěstí by poločasový výsledek nebyl 2:0 ale buď 2:1 nebo 2:2. Bohužel to se nestalo a soupeř trestal naše chyby v rozehrávce a svým důrazem si vybojoval dvoubrankový náskok už v prvním poločase. Naše ofenziva byla velmi oslabená, nedařilo se tvořit přes záložní řady a k útočníkům se dostávali pouze dlouhé nakopávané míče. Úvodní sestava dostala trhlinu již cca ve 20. minutě, kdy pro zranění střídal Luděk Šoukal a řady se musely přeskupit.

V úvodu poločasu druhého soupeř nečekaně polevil a dostal se pod tlak, kdy při napadání jejich rozehrávky se nedostal téměř za půlicí čáru. Z tohoto tlaku se však urodilo pouze nastřelené břevno a několik pokažených šancí. Poté se domácí probudili a potrestali naší otevřenou hru rychlými výpady, které proměňovaly s velkou chladnokrevností. Navíc ještě spoustu dalších vyložených šancí dokázali zahodit, nebo je zlikvidoval svými zákroky brankář Lukáš Hrzán. Bohužel branky na našem kontě rostly stejně rychle jako ubíhal čas do konce utkání. Naše zkáza se dovršila ještě zbytečným vyloučením a tak jsme dohrávali o jednoho muže v poli méně. Po závěrečném hvizdu si domácí hráči vychutnali vítězství před domácími fanoušky.